BANKOVNICTVÍ, PENĚŽNICTVÍ, POJIŠŤOVNICTVÍ

Profil absolventa

Možná si banku představujete jako nepružnou a zkostnatělou instituci a bankéře jako stárnoucího nudného týpka v nepadnoucím obleku, kterému vůbec nerozumíte. O pojišťovnách nevíte skoro nic a finančním poradcům se vyhýbáte, protože se vám snaží vnutit služby, které vůbec nepotřebujete. Věřte, že svět financí tak špatný ve skutečnosti není. My vás naučíme penězům rozumět a navíc vás to bude i bavit. Studijní program Bankovnictví, peněžnictví, pojišťovnictví vám umožní blíže poznat svět financí a bankovnictví v celé jeho šíři. Naučíte se dobře starat o vaše osobní a rodinné finance. Porozumíte tomu, co se děje na burze, proč rostou a klesají ceny akcií, a budete vědět, kdy se do čeho vyplatí investovat. Pochopíte, proč máme centrální banku, proč zvyšuje úrokové sazby a jak se stará o to, aby nezkrachovaly banky. Naučíte se, na jaké detaily si dát pozor v pojistných smlouvách. Dozvíte se víc o tom, jak se tvoří rozpočet v obci, kde bydlíte, s jakými příjmy a výdaji obce, kraje i stát hospodaří. Budete schopni posoudit finanční situaci v podniku a navrhnout kroky k jejímu zlepšení.

Uplatnění

Své znalosti a dovednosti pak můžete uplatnit v navazujícím studiu programu Bankovnictví, pojišťovnictví, peněžnictví. Dále na pozicích středního managementu v bankách, pojišťovnách a dalších finančních institucích; ve finančních, investičních či účetních divizích a odděleních domácích i zahraničních podniků; v centrální bance, ekonomických ministerstvech nebo řídících funkcích specializovaných odborů obcí, měst a krajů; v auditorských, konzultačních a poradenských společnostech; jako samostatně činní podnikatelé.

Jsi ze Slovenska? Nevadi… Za studium u nás se neplatí. Studenti ze Slovenska mají stejnou výhodu jako čeští studenti a studium na naší vysoké škole mají zdarma. Slovensky se domluvíte jak ve škole, tak v obchodě i v hospodě. Testy, zkoušky, závěrečnou práci i státnice mohou studenti vykonávat ve slovenštině. Přečti si více…

Charakteristika

Vybrané předměty

  • Finance

  • Bankovnictví

  • Pojišťovnictví

  • Finanční trhy

  • Finanční a pojistnou matematiku

  • Mezinárodní finance

  • Účetnictví finančních institucí

  • Statistické metody pro ekonomy

  • Finanční účetnictví a další neméně zajímavé předměty

Kompletní nabídka předmětů

Vyplň elektronickou přihlášku

Vyplň elektronickou přihlášku