PROČ STUDOVAT OPéeFku

Důvody proč je OPéeFka dobrá volba

Studium bez přijímaček

Jeden test nevypovídá o tom, jaký jsi, přihlaš se k nám a ukaž, co je v tobě.

Propojení teorie a praxe

Chceš praxi v oboru, která nebude jen na papíře, ale skutečně získaná v praxi? U nás to není problém. Stačí se zapojit do činnosti centra pro podporu podnikání „Business Gate“. Zjistíš, jak pracují profesionálové ve svém oboru (mentoři z praxe), jak fungují firmy, staneš se součástí týmu, který bude veden k řešení reálného projektu. Získáš kredity za odbornou praxi a řadu dalších výhod. Jo a v rámci Business Gate Academy vytvářeli NAŠI studenti kampaň na nápoj Smarty pro brankáře Dominika Haška.

Pestrá nabídka stipendijí

Podporujeme talentované studenty. Dobře zvládnutá maturita nebo úspěch v soutěži vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a SR znamená, že můžeš získat v prvním roce studia na naší fakultě až 60 000 korun. No a to už stojí za to!

Možnost studia v zahraničí

Spolupracujeme se čtyřmi desítkami partnerských vysokých škol po celém světě, ať už se jedná o program Erasmus+ nebo oboustranné dohody o spolupráci mezi univerzitami. Vycestovat můžeš na jeden nebo dva semestry. Je to na tobě. A hlavně, u nás má možnost vycestovat každý student. Stačí si vybrat a můžeš cestovat a vzdělávat se po celém světě!

Knihovna s bohatou nabídkou odborné literatury

Získávat vědomosti můžeš také v naší vysokoškolské odborné knihovně. Vybírat budeš z bohaté nabídky odborné literatury, studijních materiálů a odborných časopisů. S vyhledáváním knih a časopisů ti pomůže knihovní on-line katalog. Kromě samoobslužných tiskáren a kopírek jsou pro studenty k dispozici studijní místa s počítači. V půjčovně je nainstalován automatizovaný samoobslužný výpůjční pult a v prostorách recepce 24hodinový terminál s boxem pro samoobslužné vrácení knih. Pokud budeš mít zájem, publikace si můžeš zakoupit i v e-shopu.

Ubytování na koleji

Zájemcům nabízíme ubytování ve dvojlůžkových a trojlůžkových pokojích, apartmánech i pokojích s bezbariérovým přístupem. Pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, sprchovým koutem a kuchyňkou. Nechybí Wi-Fi připojení k Internetu. Kolej se nachází v klidné a tiché oblasti města Karviné s možností in-line bruslení či cyklovýletů. V blízkosti koleje je přímé spojení do středu města autobusy MHD. Prváky ubytováváme přednostně!

Zapojení do vědecké činnost

Jako každá vysoká škola se i naše fakulta zabývá vědou a výzkumem. Jakožto student máš možnost se zapojit do studentské grantové soutěže (SGS). Jedná se o projekty, které se zabývají výzkumem prováděným studenty doktorských nebo magisterských studijních programů a které jsou bezprostředně spojeny s jejich vzděláváním. Anebo se můžeš stát pomvědem (pomocnou vědeckou silou) na katedře či oddělení. Něčemu se přiučíš a ještě si vyděláš.

Sport a volný čas

Nejen studiem živ je student! A proto mají studenti naší fakulty možnost bohatého kulturního a sportovního vyžití. Tradicí se již stal každoroční ples fakulty, akce nazvaná vyběhněte s děkanem, dárcovství krve a řada další akcí pořádaných v příjemném prostředí města a okolí.

Chceš si zacvičit?
V areálu Na Vyhlídce je k dispozici plně vybavena tělocvična a posilovna.