PRO STUDENTY ZE SLOVENSKA

Žádné školné

Za studium u nás se neplatí. Studenti ze Slovenska mají stejnou výhodu jako čeští studenti a studium na naší vysoké škole mají zdarma.

Slovenština není cizí jazyk

Studenti ze Slovenska jsou sice formálně cizinci, ale díky blízkosti obou zemí a společné minulosti nestojí v komunikaci žádná bariéra. Slovensky se domluvíte ve škole, v obchodě i v hospodě. Testy, zkoušky, závěrečnou práci i státnice mohou studenti vykonávat ve slovenštině.

Zajištěné ubytování

Naše koleje jsou dostatečně prostorné jak pro studenty z Česka, tak pro studenty ze Slovenska. Vysokoškolská kolej prošla před lety celkovou rekonstrukcí, a tak nabízíme kvalitní ubytování v moderních prostorách. Více zde: opf.slu.cz/kam .

Stipendia

Fakulta nabízí řadu stipendií, na které lze dosáhnout. Dobré studijní výsledky na střední škole jsou ohodnoceny „Talentovým stipendiem„. Jako student můžete získat „Prospěchové stipendium„. A studenti ze Slovenska získají rovněž „Ubytovací stipendium„. Kromě toho oceňujeme celou řadu dalších aktivit, stipendium obdržíte, i pokud vyjedete na semestr nebo rok studovat do zahraničí na některou z našich partnerských univerzit. Více informací se dozvíte zde.

My Slováci od nepamäti závidíme bratom Čechom dve veci – pivo a úroveň vzdelania. Oboje na vysokej úrovni je možné nájsť neďaleko od našich hraníc v Karviné. OPF je síce malá veľkosťou, ale veľká možnosťami. OPF dáva študentom priestor pre ich ambície, vedomosti, podnikavosť, chuť cestovať i získavať prax a kontakty už počas štúdia. Aj ja patrím medzi stovky slovenských absolventov, pre ktorých je štúdium na OPF celoživotnou srdcovou záležitosťou.

Ing. Jana Šimáková, Ph.D., odborný asistent Katedry financí a účetnictví

Z pohľadu Slováka je štúdium na OPF cenná etapa v živote. Na zmodernizovanom internáte spoznáš super ľudí a užiješ si veľa zábavy, v škole stretneš iba priateľských a usmievavých prednášajúcich a počúvaš ich v moderných učebniach. Vďaka práci na projekte v Business Gate Academy získaš cenne skúsenosti a kontakty a možnosť si prakticky vyskúšať takmer všetko ohľadom marketingu. Pre mňa ale najväčšou výhodou je poloha. Karviná sa nachádza kúsok za hranicami a cca 20 minút od Ostravy. Za mňa iba spokojnosť.

Matej Machej, student oboru Podniková ekonomika a management, specializace Marketing a obchod

Nabídka studijních programů

Podmínky přijímacího řízení