MANAŽERSKÁ INFORMATIKA

Profil absolventa

Navazující magisterský studijní program Manažerská informatika je zaměřen na přípravu inženýrů se znalostmi systémového přístupu a aplikačního využití a řízení informačních a komunikačních technologií v různých typech podniků a organizací.

Během studia proniknete do hlubin moderních informačních technologií, informačních systémů, počítačových sítí, webových aplikací a dalších oblastí současné informatiky. Tento program je dostupný jak v prezenční, tak v kombinované formě studia a je zaměřen zejména na uplatnění informačních technologií v různých typech firem nebo institucích veřejné správy.

Uplatnění

Budete připraveni zastávat klíčové řídicí a manažerské funkce, ve kterých uplatníte své znalosti systémového přístupu a aplikací informačních a komunikačních technologií do rozhodovacích procesů podniku. Budete schopni zastávat vedoucí pozice při řízení specializovaných firem zabývajících se projekční, poradenskou nebo prodejní činností v oblasti výpočetní nebo kancelářské techniky a programového vybavení. Budete mít všechny předpoklady k založení vlastní firmy.

Charakteristika

Vybrané předměty

  • Projektování informačních systémů
  • CRM systémy
  • Informační management
  • Modelování a simulace
  • Business Inteligence

Podívejte se na kompletní nabídku předmětů pro prezenčníkombinované studium.

Reference absolventa

Manažerská informatika mi dala skvělé základy a rozhled nejen na IT oblast, ale také propojení s realitou fungování samotného podniku a makro/mikro ekonomickými ukazateli. Díky tomu všemu mám možnost se dívat na věci z různých úhlů pohledů. To se hodí jak pro analytické práce, tak pro mou dosavadní práci v IT.

Informace pro studenty ze Slovenska

Za studium u nás se neplatí. Studenti ze Slovenska mají stejnou výhodu jako čeští studenti a studium na naší vysoké škole mají zdarma. Slovensky se domluvíte jak ve škole, tak v obchodě i v hospodě. Testy, zkoušky, závěrečnou práci i státnice mohou studenti vykonávat ve slovenštině. Přečti si více…

Vyplň elektronickou přihlášku

Potřebujete pomoct s výběrem studia?

Vyber si svůj program a ambasador ti odpoví na všechny otázky spojené se studiem. Ambasador je student fakulty. To znamená, že připraven je ti poradit někdo, kdo je jen o pár let starší než ty, a proto ti rozumí.